BASINÇLI KAPLAR PERİYODİK KONTROL

 

Basınçlı kaplar iç basıncı 0.5 bardan büyük olan kap ve ekipmanlara denir. Birçok işyerinde özellikle de sanayi iş kollarında kullanılan basınçlı kaplar risk taşıyan ekipmanlardır. Temizlikleri, bakımları ve kontrolleri zamanında yapılmadığında patlamalara, yangınlara, yanıklara yol açabilmektedirler.

İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine Göre; Basınçlı Kapların standartlarda süre belirtilmediği sürece yılda en az bir kez iş güvenliği açısından periyodik kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

NN Uluslararası Belgelendirme, Ankara merkezli Türkak’dan akredite bir kuruluş olarak tüm Türkiye’ye sorunsuz hizmet vermektedir. Firmamız bünyesinde bulunan yetkin Makine Mühendisleri tarafından kontroller kalibreli cihazlar ile tarafsız ve bağımsız bir şekilde yapılmaktadır.

Periyodik kontrollerini gerçekleştirdiğimiz Basınçlı Kaplar;

  • Basınçlı Hava Tankları
  • Kompresör Hava Tankları
  • Hidrofor/ Genleşme Tankları
  • Boyler/Akümülasyon Tankları

Akreditasyon sertifikamızı ana sayfadaki Hakkımızda kısmından inceleyebilirsiniz.

Başvuru için ana sayfadaki Başvurular kısmından periyodik kontrol başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Başvurularınızın planlaması aynı gün yapılmakta ve sizler için en uygun ve en kısa zamanda kontroller gerçekleştirilmektedir.