KAZAN PERİYODİK KONTROL

 

Kazanlar, yakıtların yakılmasıyla su veya yağın ısıtılması için kullanılan ekipmanlardır. Konutlarda ve sanayi iş kollarında kullanılan kazanların mevcut yönetmeliklere ve standartlara uygun olarak periyodik kontrollerinin ve temizlik ve bakımlarının düzenli olarak yaptırılması toplumun can ve mal güvenliği açısından son derece önemlidir. Temizlikleri, bakımları ve kontrolleri zamanında yapılmayan kazanlar risk taşıyan ekipmanlardır.

İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğine Göre; Kazanların standartlarda süre belirtilmediği sürece yılda en az bir kez iş güvenliği açısından periyodik kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

NN Uluslararası Belgelendirme, Ankara merkezli Türkak’dan akredite bir kuruluş olarak tüm Türkiye’ye sorunsuz hizmet vermektedir. Firmamız bünyesinde bulunan yetkin Makine Mühendisleri tarafından kontroller kalibreli cihazlar ile tarafsız ve bağımsız bir şekilde yapılmaktadır.

Periyodik kontrollerini gerçekleştirdiğimiz Kazanlar;

  • Buhar Kazanı
  • Kalorifer/ Sıcak Su Kazanı
  • Kızgın Yağ Kazanı

Akreditasyon sertifikamızı ana sayfadaki Hakkımızda kısmından inceleyebilirsiniz.

Başvuru için ana sayfadaki Başvurular kısmından periyodik kontrol başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Başvurularınızın planlaması aynı gün yapılmakta ve sizler için en uygun ve en kısa zamanda kontroller gerçekleştirilmektedir.

Asansör Muayene Başvurusu Yapın